Kısa Film İzle


  AVUNTU 2008
   Bütün tanıdıkları köyden göç etmiş Umut’un siyasi çatışmaların orta coğrafyasında kendi kimliğini, dünyasını, yaşantısını anlamaya çalışma çabasını Umut’un sağır dünyasının rengine girerek sessiz ve dingin bir şekilde anlatan bir film…

2008, 6. Pam Ulusal Kısa Film Festivali
2008, 2. Beylikdüzü Ulusal Kısa Film Festivali
2008, ODTÜ Ulusal Kısa Film Yarışması
2009, 8.İstanbul Kısa Filmciler Derneği Kısa Film Yarışması, Finalist
2009, 3. Diyarbakır Uluslar arası Film Günleri


2009, 28. Uluslar arası İstanbul Kısaa Film Festivali, Kurmaca Dalı


İÇGÖRÜ 2010

Veda üniversite mezunu ve işsizdir. Birkaç yıldır iş aramakta ve hayatını zor koşullar altında devam ettirmektedir. Yakın arkadaşı Meral, ona bir sinematerepistin kartvizitini verir. Veda, arkadaşına güvenerek sinema filmleri konusunda uzman, insanların yaşantılarına, sorun alanlarına, psikolojik ilgi ve ihtiyaçlarına göre onlara çeşitli filmler önererek filmlerdeki karakterler vasıtasıyla onlarda iyileşme meydana getirmeye çalışan Film Danışmanına gider. Film Danışmanıyla yaptıkları sohbetten sonra izlediği film, Veda’nın depresif duygu durumunda küçük bir aydınlanma olacak ve yıllardır üzerinden atamadığı çaresizlik, çökkünlük ve çözümsüzlüğüne kapı aralayacaktır…BOLU BÜLTENİ 2010
1) BARINMA
Bolu'da yurtlar, pahalı ev kiraları, ev sahiplerinin öğrencilere bakış açıları ve öğrencilerin karşılaştıkları diğer barınma sorunlarını anlatan bir çalışma. Mikrofonu öğrencilere çevirdik. Tamamiyle öğrenciler konuşuyor. Üniversite öğrencilerinin düşüncelerini herkese açıyoruz. İyi seyirler.
Analog Sinema Atölyesi Sunar2)MECBURİYET
Bolu'da "Mecburiyet Caddesi" adı verilen yolda insanların hep yolun bir tarafını yoğun olarak kullanırken diğer tarafı kimsenin kullanmadığını tespit ettik ve bunun altındaki psikolojiyi bulmak için genç, yaşlı, öğrenci, esnaf önümüze çıkan herkese mikrofon uzattık.Tamamiyle o yolu kullanan insanlar konuşuyor. İyi seyirler.
Analog Sinema Atölyesi Sunar


3)SOSYAL İZOLASYON
Bolu'da "Sosyal Faaliyetler" öğrencilerin birincil gündem maddelerindendir. Sosyal yaşam, sanatsal ve kültürel aktiviteler her kentin olduğu gibi Bolu'nun da temel gündemlerindendir. Biz de kampüs içinde önümüze çıkan herkese mikrofon uzattık.Tamamiyle o yolu kullanan insanlar konuşuyor. İyi seyirler.

Analog Sinema Atölyesi Sunar

2 yorum:

Mana Ece Tuna dedi ki...

Kısa filmini daha yeni izledim Rıza. Ama çok önce çekmişsin, ben henüz haberdar oldum. Seni tebrik ediyorum. Galiba dikkatini sinema üzerine vermeyi düşünüyorsun. Ellerine sağlık ve yeni filmlerini de bekliyorum.

Sevgiler.

ali rıza dürü dedi ki...

Hocam çok teşekkür ederim. İlgilenmeniz beni çok mutlu etti. Çalışmalarımı bu sayfadan takip edebilirsiniz..

İyi çalışmalar